5 People – 12 Month Supply – Delivered Over 24 Months

$353.17

  • Total cost over 24 months is $8,476.08.
  • Sustains 5 people with three meals per day for 12 months.
  • Includes 5,400 meals averaging 360 calories each.
  • 1,944,000 total calories included on average.
  • No drinks, only real food.
  • 25 Year shelf life.
  • Each month you will receive the same amount of meals with any remainder / offset being delivered on your final month.
  • Price per 2,000 calories: $8.72
    • 4Patriots price per 2k calories: $10.29
    • Ready Store price per 2k calories: $21.20
    • Readywise price per 2k calories: $22.68
    • Mountain House price per 2k calories: $29.45

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

WAIT, Before You Go

Sign up to our newsletter to get the latest prepping tips.

We will never share or sell your email with anyone.